prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik
Na Politechnice Rzeszowskiej pełnił wiele funkcji. W latach 2012-2019 r. przez dwie kadencje był dziekanem Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Był i jest członkiem Senatu oraz komisji senackich Politechniki Rzeszowskiej. W latach 2010-2020 kierował Zakładem Inżynierii i Chemii Środowiska. 17 kwietnia 2020 r. został wybrany na rektora Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2020–2024.
Ma doświadczenie we współpracy z przemysłem i otoczeniem społeczno-gospodarczym. Kierował m.in. zadaniami w projektach finansowanych przez i w ramach NCBiR/POIR, w których liderami były jednostki przemysłowe. Odbył staż przemysłowy w Tarnobrzeskich Wodociągach Sp. z o.o. zakończony wdrożeniem technologii. Ponadto wykonał ponad 50 prac na zlecenie, ekspertyz, opinii, w tym o innowacyjności. Jest autorem jednego patentu, trzech monografii naukowych i ponad 180 publikacji w czasopismach i materiałach recenzowanych.
Prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik jest członkiem kilku organizacji: Komitetu Inżynierii Środowiska PAN (trzy kadencje), od 2020 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącego;, Wojewódzkiej Komisji do Spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko, oraz organizacji branżowych: Polskiego Związku Inżynierów i Techników Sanitarnych, Polskiego Towarzystwa Limnologicznego i Rady Naukowo-Programowej Stowarzyszenia EKOSKOP.
Za swą działalność naukową i organizacyjną został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
dr hab. inż. Dominik Strzałka, prof. PRz
dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz
Matematyk, profesor uczelni w Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, pracownik Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej. W latach 2012-2019 Dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej od 2016 roku kierownik Zakładu Matematyki Dyskretnej WMiFS. W obecnej kadencji od 2020 roku Prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej. Jej zainteresowania naukowe dotyczą matematyki dyskretnej w szczególności teorii grafów, kombinatoryki, teorii liczb. Autor lub współautor ponad 80 artykułów naukowych współautor monografii naukowej z zakresu liczb hiperzespolonych i podręcznika z matematyki dyskretnej. Promotor w dwóch przewodach doktorskich i recenzent w dwóch przewodach doktorskich (w tym jeden na Universidad Nacional Autonoma de Mexico). Uczestnik kilkudziesięciu konferencji naukowych w kraju i za granicą. Odznaczona Srebrnym Krzyż Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
dr hab. Czesław Jasiukiewicz
Dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza. Wcześniej - kierownik Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego: fizyka, informatyka. Do uzyskania habilitacji pracownik Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, współtwórca kierunku fizyka komputerowa. Nauka - fizyka fononów, fizyka nisko-wymiarowych struktur w półprzewodnikach. Wykonawca w kilku projektach związanych z okulistyką, ortopedią, ortodoncją i kardiologią. Dydaktyka - programowanie, grafika i wizualizacja komputerowa. Hobby: lotnictwo, historia, astronomia, jazz.
dr Małgorzata Wołowiec-Musiał
Dr nauk matematycznych, pracownik badawczo-dydaktyczny Zakładu Matematyki Dyskretnej Politechniki Rzeszowskiej, w latach 2012-2019 pełnomocnik dziekana ds. zapewniania jakości kształcenia, obecnie prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej. Wielokrotnie nagradzana przez Rektora Politechniki Rzeszowskiej za swoje osiągnięcia naukowe i organizacyjne. W 2018 roku wyróżniona przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
Od lat związana ze środowiskiem szachowym na Podkarpaciu. Swoją przygodę z szachami rozpoczynała w szkolnym kółku szachowym w Szkole Podstawowej nr 19 w Rzeszowie oraz w klubie szachowym „Czarni” Rzeszów, związana była również z klubem ”Zelmer” Rzeszów, a obecnie jest zawodniczką klubu MKS „Polonia” Przemyśl. Niegdyś reprezentantka kadry Polski juniorek, mistrzyni Rzeszowa zarówno w kategorii juniorek jak i seniorek, medalistka Mistrzostw Polski Nauczycieli, finalistka Mistrzostw Polski Juniorek, Akademickich Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Kobiet. Posiada kategorię szachową kandydat na mistrza.
dr Urszula Bednarz
Dr nauk matematycznych, adiunkt w Zakładzie Matematyki Dyskretnej Politechniki Rzeszowskiej. W latach 2016-2019 oraz od 2020 roku prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej. Jej główne zainteresowania naukowe związane są z teorią grafów i kombinatoryką. Jest autorem lub współautorem ponad 20 publikacji naukowych. Brała czynny udział w kilkudziesięciu konferencjach międzynarodowych. Jest promotorem około 40 prac dyplomowych. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.
dr Sławomir Wolski
Politechnika Rzeszowska im Ignacego Łukasiewicza, Prodziekan ds. Rozwoju Wydziału Matematyki Stosowanej w latach 2016-19 oraz od roku 2020.
Fizyk, adiunkt w Katedrze Fizyki i Inżynierii Medycznej. Zajmuje się badaniami w zakresie fizyki ciała stałego: własności mechanicznych, akustycznych i elektrycznych kryształów. W ostatnich latach zajmuje się dynamiką spinu i modelowaniem komputerowym hetrostruktur półprzewodnikowych w zakresie spintroniki – szybko rozwijającej się gałęzi elektroniki.
W obszarze dydaktyki współtworzył kierunek studiów inżynieria medyczna na Politechnice Rzeszowskiej. Popularyzator nauki – brał udział wielu wykładach otwartych i pokazach z fizyki dla dzieci i młodzieży.
dr hab. Jarosław Górnicki
dr Artur Grzesik, MBA
Magisterium i doktorat na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Studia Masters of Business Administration w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie (sygnowane przez Apsley Business School in London).
Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego w Centrum Medycznym Medyk w Rzeszowie. Wykładowca Collegium Humanum w Warszawie. Członek Rady Gospodarczej Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej.
Były prezes zarządu RARR S.A. oraz dyrektor Instytutu Gospodarki WSIiZ w Rzeszowie.
Wieloletni wykładowca przedmiotów: statystyka matematyczna, statystyka opisowa, analiza statystyczna w badaniach psychologicznych, metodologia badań, metodologia badań psychologicznych oraz logika formalna na uczelniach rzeszowskich (UR, WSIiZ) i warszawskich (Wyższa Szkoła Menedżerska, Collegium Humanum).
Członek Narodowego Forum Doradztwa Kariery w Warszawie.
Motto: Paul Morphy, amerykański szachista powiedział: Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni. Można to sparafrazować i powiedzieć: Nauczcie się grać w szachy, a o własną przyszłość możecie być spokojni. Idea Kongresu explicite odzwierciedla te słowa. Szachy to inwestycja w umysł.